Güvenlik Hizmetleri

ISF özenle seçilmiş resmi sertifikalı güvenlik personeli, konusunda uzman ve yeterli deneyime sahip yönetim kadrosu, görevin başlangıcından itibaren kalite devamlılığını sağlayan eğitim modelleri ile güvenlikte mükemmelliği hedeflemiştir.   ISF sürekli eğitilen ve denetimlerle gelişimi takip edilen personel kadrosuna modern teknolojinin imkanlarını optimum şekilde entegre ederek “Güvenli Güvenlik” vizyonunu oluşturmuştur. 
     
Ne yapıyoruz?

ISFKalite Politikaları ışığında;  sektördeki teknolojik gelişmeler takip edilir, yasal gereklere uyulur, çalışan ile müşteri memnuniyet ve beklentileri sürekli ölçülerek iyileştirilir, ana girdileri sağlayan tedarikçiler sürekli değerlendirerek  gelişmelerine yardım edilir, sistemli ve verimli  bir çalışma anlayışına dayanan kalite güvence sistemi benimsenir ve  etkinliği ölçülerek sürekli geliştirilir.

Türkiye genelinde mağazalardan alışveriş merkezlerine, konut ve sitelerden rezidanslara, endüstriyel tesislerden sağlık ve eğitim kurumlarına uzanan birçok farklı sektörde yüzlerce kurum ve kuruluşa hizmet vermektedir.

images (20)

SİTE ,TOPLUKONUT GÜVENLİĞİ

 

Toplu konut, site ve bloklardan oluşan apartman topluluklarında başarıyla özel güvenlik hizmeti veren İSF Özel güvenlik şirketi, profesyonel bir  Site Güvenliği tesis edebilmek amacıyla bünyesinde çalışan/çalışacak güvenlik görevlilerini meslek içi eğitime tabi tutar ve kendilerine bu oryantasyon eğitimine ilişkin özel site güvenliği sertifikası verir.

 

İSF AŞ,  Site güvenliğinde görevlendirilecek Özel güvenlik Temel Eğitim sertifikalı güvenlik görevlilerine  site ve toplu yapılara özgü ihtiyaçları tespit etmek suretiyle ve personele gerekli oryantasyon eğitimi vererek çalışanın Özel Güvenlik Mevzuatı hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olan, yetki ve sorumluluklarını bilen, olası istenmeyen durumlara hazırlanmış, görev başında olduğu sürece şirketimizi, şirketimizin güvenilirliğini ve imajını temsil ettiğinin bilincine haiz olan bir personel olmasını hedefler. Unutulmamalıdır ki bir site güvenlik görevlisi hem kendi firmasını hem de site yönetimini ve hatta site sakinlerini temsil eder. Bu nedenle site güvenlik görevlisi oryantasyon eğitimi almış bir personel sitenin tüm ihtiyaçlarını bilmelidir.

 

Site özel güvenlik görevlisi oryantasyon eğitiminde şu bilgiler öğretilir;

 

Müphem olayları ve şüphelileri görebilme kabiliyeti,

Muhtemel acil durumlarda problemleri soğukkanlılık ve sükunet içinde çözme yeteneği,

Görevini titizlikle yaparken ziyaretçi ve site sakinlerini rahatsız etmeme,

İnsan ilişkileri,

Etkili ve Etkin iletişim metodları.

Bu teorik ve uygulamalı meslek içi eğitim kadrosu; Herbiri site güvenliği konusunda uzman,  üst düzey eğitim deneyimine sahip, güvenlik sektöründe tecrübeli kişilerden oluşan hukukçular, güvenlik ile ilgili özel birimlerde ve operasyon timlerinde görev yapan Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet mensuplarından oluşmaktadır.

 

Site güvenlik görevlileri için eğitmenlerimiz tarafından verilen meslek içi eğitimin ana hatları;

 

Özel Güvenlik Hukuku

Site Güvenlik talimatnamesi ve uygulama yönergeleri,

Güvenlik Önlemleri,

Bomba ve sair Patlayıcı Maddeler,

Olay Yeri Koruma,

Güvenlik Sistemleri ve Güvenlik Cihazları (Kameralar, monitörler, devriye tur sistemleri, alarmlar, haberleşme sistemleri),

Sitelerde sıklıkla karşılaşılan suçlar ve ilgili suç tipleri,

Risk Analizi, Tehdit Değerlendirmesi ve tedbirler

Uygulamalı örnek Olay Pratik Çalışmaları

Sivil Savunma

Acil Durum Plan ve Prosedürleri

Sitelerde Özel Güvenlik Etiği

Temel İlkyardım

İletişim Teknikleri

Profesyonel Nitelikler ve Davranış

Protokol Eğitimi

Yönetici İlişkileri

Acil Durum İletişimi

Proje şekli ister apartmanlardan oluşan Toplu konutlar olsun ister villalardan oluşan siteler olsun, isterse müstakil evler olsun, İSF özel güvenlik şirketi her branşta olduğu gibi bilimsel esaslara dayanan site güvenlik görevlisi eğitimi programı çerçevesinde; Firması ve Site yönetimleri ile eşgüdümlü çalışabilen, tarafımızdan oluşturulan site güvenlik talimatı muvacehesinde toplu konut ve sitelerde bulunan teknolojik cihazları rahat bir şekilde kullanabilen, site yönetimi ve İSF AŞ. ile hızlı ve doğru iletişime geçebilen görevliler yetiştirmeyi ve bu doğrultuda toplu yapı ve apartmanlarda mal ve can güvenliğinin profesyonel bir şekilde sağlanması amaçlar.

 

» Site güvenlik görevlisi oryantasyonu hakkında

İlgili Konular :

 

Profesyonel Site Güvenliği

Site Güvenlik Talimatı

Belediye Güvenlik Görevlisi Oryantasyonu

Adliye Güvenlik Görevlisi Oryantasyonu

Konsolosluk Güvenliği

Özel Güvenlik Hizmetleri Uygulama Döngüsü

Şantiye Güvenliği

Fiziki Güvenlik ve Güvenlik Teknolojileri

Banka Güvenlik Görevlisi oryantasyonu

Otel Güvenliği Oryantasyonu

   indir (2)

Organizasyon Güvenliği

 

Konser,turne, festival, fuar, parti, kongre,toplantı, seminer, ,cenaze törenleri,tanıtım organizasyonları,açılış ve spor müsabakaları gibi etkinliklerde tecrübeli,profesyonel güvenlik personeliyle gerekli teçhizat ve ekipmanlar kullanılarak verilen fiziki güvenlik koruma hizmetidir. Güvenlik risk değerlendirmesi,koruma planının yapılması, koruma ve gözetim, devriye, arama, yönlendirme, yakın koruma,( VIP koruma,) silahlı koruma, faaliyetleri ile organizasyonlarınıza destek veriyoruz.

 

Organizasyonların ihtiyacına göre aşağıdaki ekipman ve teçhizatların kullanılmasıyla fiziki güvenlik hizmetlerini tamamlayıcı tedbirler alıyoruz.

 

El Tipi Metal Dedektör

Kapı Metal Dedektörü,

X-Ray Kontrol Cihazı,

Yönlendirme/Engelleme Bariyerleri,

Yönlendirme Bantları

Eskort Araçları

Telsiz

 

Organizasyonda görev yapacak güvenlik personeli,amirler ve yöneticiler izleyicilerin ve misafirlerin yerlerini almasından en geç 4 saat öncesinden görev yerinde hazır bulunurlar.Yöneticiler mekanın fiziksel olarak detaylı incelenmesini yaptıktan sonra risk analizini yaparlar. Risk analizinden sonra koruma planını hazırlarlar.Yöneticiler tarafından güvenlik noktaları ve devriye güzergahlarının belirlenmesi, giriş/çıkış yada sadece giriş veya çıkış yapılacak kapıların belirlenmesi, yönlendirme bantları ve/veya bariyerlerin yerleştirilmesi, araçların yönlendirilmesi, kapı metal dedektörü, el metal dedektörü kullanılacak girişlerin belirlenmesinden sonra personelin görev dağılımı yapılır

STAD VE SPOR SALONU GÜVENLİĞİ

Spor müsabakalarının yapıldığı alanlar ile eklenti ve çevresinde müsabaka öncesinde, müsabaka esnasında veya sonrasında şiddetli rekabet ve bunun doğurduğu fanatizm sonucu çıkacak olayların yaşanmaması için gerekli güvenlik ve koruma önlemleri alınır.Taraftarlar ve izleyiciler Stadyuma alınmadan en az 5 saat önceden stadda görev alacak özel güvenlik görevlileri,amirler ve yöneticiler hazır bulunur;yöneticiler tarafından personelin görev dağılımları yapılır.Görev dağılımından sonra yöneticiler stadın iç-dış ve giriş-çıkışlarının koruma planlarını hazırlarlar,yaşanacak muhtemel risk analizini yaparlar.Tüm hazırlıklar tamamlandıktan sonra taraftar ve izleyiciler kontrollü bir şekilde x-ray cihazından geçirilip aramaları yapılır,biletleri kontrol edildikten sonra stada alınır.Stadyuma patlayıcı, yanıcı,kesici,delici ve uyuşturucu maddelerinin sokmaya çalışan taraftarlar hakkında 5188 sayılı kanunun vermiş olduğu yetkiyi kullanarak ilgililer hakkında işlem yapılır. Müsabaka esnasında ve sonrasında iki takım taraftarlarının karşı karşıya gelmemesi için iki takım arasında tanpon bölge oluşturulur.İki takımın taraftarları için ayrılan türbünlerin dışınına çıkmaları, birbirlerinin türbünlerini ihlal etmeleri önlenir.Saha içinde görev yapan güvenlik personelleri basın mensubu ve görevlilerin haricindekileri sahaya girmesini engeller.Yüzü türübünlere dönük bir şekilde taraftar ve seyircileri gözetler,müsbaka esnasında ve sonrasında futbolcuların ve hakemlerin güvenliğini sağlar.Meldiven boşlukları, ve kolüdorlarda görev yapan güvenlik personelleri ise seyircilerin emniyetini,huzur ve güvenliğini sağlar.Müsabaka bittikten sonra önce ev sahibi taraftarlar kontrollü bir şekilde staddan çıkartılır, sonra misafir takım taraftarları çıkartıldıktan sonra stad tamamen boşaltılır.Futbol, Basketbol, Voleybol, Boks ve yüzme gibi birçok spor dalındaki gerek yurtiçi, gerekse uluslar arası müsabakaların koruma ve güvenlik hizmetleri bu iş için özel olarak yetiştirilmiş personelimiz ile yapılmaktadır.

K-9 TEAM

Güvenlik görevlilerimiz, bazı alanlardaki koruma hizmetlerini özel olarak eğitilmiş köpekler yardımı ile yerine getiriyorlar.K9 taşıyıcı güvenliklerimiz ve K9 köpeklerimiz, dış devriye görevlerinde, alarm müdahale görevlerinde ve tüm yerleşimin görsel kontrolünün zor olduğu büyük mağazalar, fabrikalar veya diğer ortamlarda koruma hizmetlerinde güvenlik ekibini mükemmel şekilde destekliyor. Bazı köpeklerimiz, patlayıcı maddelerin tespiti ile ilgili özel olarak eğitim görüyor.

 

Köpeklerin eğitimi yurt dışında eğitim almış ve eğitmen sertifikasına sahip uzman eğitmenler tarafından gerçekleştirilir. Eğitmenlerimizin temel prensibi, köpeklerin psikolojilerini bozmadan ve karakter özelliklerini yıkmadan eğitilmeleridir.

 

1-Temel İtaat Eğitimi: Bu eğitim 6 aylık ve daha büyük köpeklere verilir. Köpek sol tarafta sahibi çekmeden takip komutu uygular. “OTUR”, “YAT”, “YAT-KALK”, “YAT-BEKLE”, “GEL” ve “HAYIR” komutlarını uygular. Bu eğitim köpeklerin ilkokulu olup öğrenebilirliklerini geliştirir. Tasma kontrolünde uygulanır.

 

2 – İleri İtaat Eğitimi: Köpek temel itaat eğitiminde belirtilen bütün komutları tasmasız olarak yerine getirir. 9 aydan sonraki köpeklerde uygulanır.Bu eğitim ortalama 1.5 ay sürer.

 

3 – Alan Koruma Eğitimi: Köpek; korunması istenen alanı, bir evin bahçesini, bir fabrika alanını, bir arabanın içini ya da garajını koruyabilir.Köpek bahçe çevresinde devriye gezer, yaklaşanlara havlar, içeri girenlere saldırır ve ısırır. Sahibinin uzaktan dur komutuyla durur. Alan koruma için köpeğin ileri itaat eğitimi almış olması gerekir.

VİP KORUMA

İSF  Güvenlik kişi, kurum ve kurumlara güvenlik danışmanlığı hizmeti vermektedir. Özel yetiştirilmiş ekipler koşul ve konuları ayrıntılı olarak inceler, gerekli çözüm önerilerini hazırlar ve her bir projede tam bir gizlilik ilkesine bağlı olarak çalışmalarını sürdürür. Bu esnada ve sonrasında kişilerin yaşam biçimleri, aile hayatı, iş çevreleri incelenir ve projenin durumuna göre plan hazırlanır. Hizmet isteyen şirketlerin konumu, yöntem ve çalışma tiplerine göre güvenlik açısından analiz, kontrol ve hareket kabiliyetlerine çözüm sunar.

 

Fiziki, çevre koşulları ve bilgi hassasiyetlerine göre savunma tedbirlerini araştırarak ve geliştirerek aşağıdaki başlıklar altında öneri olarak sunmaktır.

 

• Güvenlik zafiyetlerini tespit etmek ve çözüm önermek,

• Risk analizini yapmak,

• Tehdit değerlendirmesi ve önlemlerini geliştirmek,

• Bilgi güvenliğini sağlamak veya açığını bulmak,

• Denetim ve kontrol prosedürlerini hazırlamak,

• Bilgi ve yönetim talimatların hazırlanması,

• Güvenlik teknoloji ürünlerin uygunluğunu ve yeterliliğini tespit etmek,

• Güvenlik savunma planlarını hazırlamak, incelemek.

GÜVENLİK EĞİTİMİ

Sürekli öğrenme,değişen dünya ve gelişen teknolojiyi yakinen takip etme temel değerimiz ışığında  mükemmel güvenliği sağlamak ,can ve mal kayıplarını önlemek,müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak için benimsediği temel prensiplerin en önemlisi ve öncelikli olanı personelin eğitimi ve göreve katılmalarının sağlanmasıdır. Uzman eğitimci kadromuzla bu maksatla,

 

Oryantasyonel eğitimleri

Güvenlik pisikolojisi

İnsan ilişkileri,davranış şekilleri

Motivasyon

İlk yardım

Yangın

Doğal afetler (deprem,sel v.b)

Arama kurtarma

Hızsızlık,gasp,kayıp,çalıntı

Terör ve anarşizm

Bomba,plastik patlayıcılar

Kaçakçılık,uyuşturucu maddeler

Yasa dışı faaliyetler

 

gibi konuların yanı sıra ayrıca alışveriş merkezlerinde meydana gelen olaylar ile alınması gereken emniyet tedbirleri, bomba ihbarlarında çevre güvenliğinin sağlanması, yangın önleme ve söndürme, teknik elektronik güvenlik cihazlarının kullanımı konularında şirketimizde temel eğitimden geçirildikten sonra görevlendirilmektedir. Göreve başlayan her personele işine ve iş yerine uyum sağlayabilmesi için görev yerinde görev başı eğitimi verilmektedir. Ayrıca tüm personel altı aylık periyotlarla iş yerinde oryantasyon eğitimine tabi tutulmaktadır.