Hakkımızda

 

images (2)

 

İnsan, mekân, hizmet ve teknoloji etkenlerini bütünleştirerek yapıların yaşam kalitesi ve kullanım kolaylıklarını arttıran bir hizmet mesleğidir. Ağır hizmetler olarak nitelendirilen hukuki, ticari ve teknik hizmetler yanında hafif hizmetler olarak kabul edilen güvenlik, temizlik, çevre zararlı mücadele gibi hizmetlere kadar bir yapının işleyişinde olması gereken hizmet yelpazesinin tamamını tedarik edip, yönetilmesi için gerekli hizmetin taşınmaz mal sahiplerine sunulmasıdır.

 

Profesyonel Tesis Yönetim Hizmeti Kullanımının Gereklilik ve Faydaları,

Malikler, enerjilerini ve zamanlarını bütünüyle ana faaliyet konularına veya başka konulara ayırabilecektir. Tesis Yönetimi, Tesis Yönetim Şirketlerinin ana faaliyet konusudur.  Konusunu tam zamanlı ve profesyonel kadrolar ile yürüterek; Maliyet düşürme, yüksek standartta hizmet verme, müşteri memnuniyeti sağlama açısından rasyonel çözümler üretirler. Sektörde geniş mukayese (benchmarking) olanağına sahip olduklarından hizmet ve hizmetin maliyetindeki değişim ve gelişimi yakından takip edebilmekte ve giderleri optimize edebilmektedirler. Birçok farklı kuruluşa da hizmet verdiklerinden, müşterilerini sahip oldukları ölçek ekonomisinden yararlandırabilmekte, dolayısıyla buna yönelik maliyet avantajlarından faydalandırabilmektedir.
Hedeflerden biri de maliyet düşürme olduğu için, profesyonel bir şirket maliyet arttırıcı bir unsur değil tam tersi olarak bütün tesis giderlerinde tasarrufa da yol açabilir. Tabi planlama ve beklentiler önemlidir. Tesis yönetiminde ve konusunda uzman personel havuzu vardır, esnek istihdam çözümleri sunar. Hizmet alan kuruluşu uzman kadroların temin edilmesi ile ilgili sıkıntılarından ve katlanmak zorunda kaldıkları nispeten yüksek istihdam maliyetlerinden kurtarır.
Tesis Yönetim Şirketleri, Yönetiminden sorumlu oldukları tesislerinde gerekli asgari personeli bulundurmakta, özel günler ve olağanüstü durumlarda gerekli desteği merkezden sağlayarak personel giderlerini optimize etmektedir. Tesis Yönetim Şirketinin, yüksek maliyetli uzman kadrolar, müşavirler merkez kadrolarda tutularak maliyetleri tüm tesislere paylaştırmakta ve merkez bütçeden karşılamaktadır. Böylece; Hem profesyonel uzman kadroların katkısı sağlanmakta, hem de bu konuya ilişkin maliyetler düşürülmüş olmaktadır.
Profesyonel Tesis Yönetim şirketleri; Büyük maliyetler ile gerçekleştirilen ve büyük giderler ile işletilen modern ve akıllı tesislerin ömürlerinin uzatılması (planlı bakım sistemleri), performans düzeyini koruyarak, en düşük maliyetlerle yaşatılması (enerji tasarruf çalışmaları), çağdaş ve uzmanlık gerektiren uygulamaları merkez destekli sağlayarak (Tek düzen muhasebe planı, tesis yönetim programı, teknik işletim programı (CAFM) ) etkin bir yönetim sağlar.

 

Teknolojinin sunduğu yenilikleri müşteri ile paylaşır. Hedef, danışman müşteri odaklı bir çözüm ortağı olmak ve yapılan her işin müşterinin mutluluğu, konforu ve emniyeti için olmasını sağlamaktır. İyi yönetim, öncelikle doğru tasarıma bağlıdır. Yönetim şirketi’nin tasarım uzmanları her tesise özel hukuki, mali, hizmet ve yönetim tasarımını, müşterinin ihtiyaç ve beklentilerine uygun ‘’tailor made’’ özel tasarım olarak gerçekleştirir.